Lontova seikluspargis saab nüüdsest magada

Kunda jõe ürgoru kallastel laiuv seikluspark köidab seiklejate meeli ja nii on külalised ikka peremehelt uurinud, kas kohapeal on võimalik ka saunamõnusid nautida, grillida ja silm looja lasta. Nüüd on kaheksandat aastat tegutsevale kohvikule ja seikluspargile lisaks valmis saanud puhkemaja.

Lontova seikluspargi omanik Revo Koha on ikka ja jälle oma klientidelt kuulnud, et seikluspark on vahva, kuid tahaks kauemaks jääda. Magada, grillida, saunatada ja pidada konverentse. “Nõudlus oli olemas, mõtlesin siis, et mul on ka võimalused olemas,” rääkis omanik. Ideele lisas jumet see, et väljakutseid hindavale Kohale tundus maja püstitamine huvitav.
Kohade pereäri on arenenud ja kasvanud nii, et kaheksa aasta jooksul on mõistetud: nende aktiivne hooaeg pole kuigi pikk, vaid mõned suvekuud. Lisaks põnevusele ja tegutsemislustile olid otsuse juures kaalukeeleks veel mõningad asjaolud. Ülitähtsad.

 

“Küsisin pedagoogist abikaasa käest, kas tahad veel tööd käia või lõpetad ära. Ta ütles, et soovib veel mõned aastad töötada. Mõtlesin, et siis ostan selle maja ära ja rajan puhkemaja,” jutustas Revo Koha. Pereäriga seotud abikaasa ja kolm last oli asjaga päri ja niimoodi juhtuski et seikluspargile lisaks laiub kaunis ürgorus nüüd ka puhkemaja.
Ometi ei saanud idee kohe teoks: kohvik on seikluspargis väikene ja nii kummitas pidevalt ka ruumipuudus. “Nokk kinni ja saba lahti olukord,” iseloomustas omanik. Suuremad ruumid sobivas majas olid siinsamas nende enda krundil. Kuid eramus elanud perenaisega kulgesid läbirääkimised aeglaselt. “Mulle oli tähtis, et kõik oleks koos, ühes kohas: park, kohvik ja puhkemaja,” lausus Koha. Nii oldi nõus ootama.

Uhke keskus leevendab Kundas ööbimise probleemi ja nüüdsest on olemas ka koht, kus pidada seminare ja konverentse.
Lontova puhkemajja mahub 50 inimest, kahel korrusel on kuus kahe- kuni neljakohalist tuba, milles saab kokku ööbida kuni 17 inimest. Igas toas on dušširuum koos WC-ga. Saunamõnusid saab lisaks soome saunale nautida ka õues paiknevas kümblustünnis. Ihuharimise paiga eesruumis saab nautida elava tule soojust ja vahvat kodust hõngu lisab pereettevõtjate enda käega ehitatud euroalustest lesila mööbel. Siin asub ka suur terass, mis suvel hullutab igat päikesepüüdjat.

Kompleksi omanik pensionile ei plaani jääda, ideid on tal veelgi. “Arendan edasi,” lausus Koha. Nii on plaan kõrvalolev veidi õnnetuilmega maja maha võtta ja sinna ehitada grillikoda. Miks ei võiks siin tulevikus olla ka väike mõnus kontsertpaik. Puhkemaja juures asuvasse teise ehitisse, mille rõdult avaneb imeline vaade jõele on plaanis luua klaaspaviljon, kus silmitseda hunnitut panoraami. See on Koha sõnutsi sobivaim paik jõulumaaks, kunstilaagriks või mõneks muuks väärt ideeks. “Eks ta selliseks Lontova puhkekeskuseks kujuneb,” lausus Revo Koha.

Lontova seikluspark koosneb koostööd arendavast meeskonna alast, koordinatsiooni nõudvast madalseiklusrajast, julgusest kantud kõrgseiklusrajast ja kaheosalisest lastealast. Kunda jõe kallastel laiuvad ka jalutusrajad.

Tekst: Anu Viita-Neuhaus
Virumaa Teataja, 17.10.2019

Liitu meie uudistega

 

SEIKLUSPARK on avatud
K-P 12-19 (muul ajal eelnevalt tellides)

Seikluspargi LASTEALA: E-P 12-19

BLÜCHERI kohvik: E-P  12-19
(muul ajal ette tellides)

PUHKEMAJA on avatud aastaringselt

Lontova

OÜ TT Lontova
Reg.nr. 11598348
Lontova 2, Kunda
+372 5360 6666
infolontova.ee

Leader

 

 

Headline11

OÜ TT Lontova on saanud puhkamajasse vajaliku inventari soetamiseks toetust Leader programmist.
Toetus on antud eesmärgiga suurendada piirkonnas tegutseva turismiettevõtja konkurentsivõimet ja jätkusuutlikkust, et pakkuda elanikele ja külastajatele uusi kohalikul ressursil põhinevaid teenuseid.

TT Lontova OÜ on saanud toetuse projektile “Lontova seikluspargi kohvikusse köögitehnika ostmine”, millega on ostetud Lontova seikluspargi Blücheri kohvikusse uus kohvimasin ja külmkapp.

TT Lontova OÜ on saanud toetust projektile “Päikeseelektrijaama rajamine”, mille eesmärgiks on viia TT Lontova OÜ turismiteenuse osutamine üle päikeseenergiale ning seeläbi kasvatada ettevõtte jätkusuutlikkust ja konkurentsivõimet. Projekti tulemusena on puhkemaja katusele rajatud 15 kW võimsusega päikeseelektrijaam, tänu millele hoiame kokku elektrienergiale kuluvaid ressursse ning pakume teenuseid efektiivsemalt.

 

 

OÜ TT Lontova
Reg.nr. 11598348
Laane 1, Kunda
+372 5360 6666
info(ät)lontova.ee

| |