Kaitsealade päev Lontovas - 24. mail kl 12-18

Kas te teadsite, et alanud on looduskaitsekuu? Looduskaitsekuu üheks tähtpäevaks on pühapäev, 24. mai, mis on Euroopa kaitsealade päev. Eestis on kokku 926 kaitseala kogupindalaga 721 630 ha. Kaitsealade päeval saab külastada mitmeid kaitsealasid kohalike giidide juhendamisel, korraldatakse matku ja programme, toitlustamise eest kannavad hoolt kohalikud toidutootjad. 

Seekordsel kaitsealade päeval on fookuses inimese tervise seos loodusega. Tunnuslausega “Tervis loodusest” juhitakse tähelepanu asjaolule, et liigirikkusest ning looduse heast seisukorrast sõltub ka inimese füüsiline ja vaimne tervis. Lahemaal, Eesti vanimas ja suurimas rahvuspargis avavad oma uksed erinevad loodusturismi ettevõtted.

Kunda jõe ürgorgu rajatud Lontova puhkekeskus, mis asub Eesti vanima ja suurima rahvuspargi Lahemaa äärealal, ootab kaitsealade päeval külla kõiki huvilisi. Tegevusi on nii väikestele kui ka suurtele - vaimu ja füüsise saab proovile panna kanjonisse loodud seikluspargi erineva raskusastmega radadel ja atraktsioonidel, aga siinne ilus loodus kutsub ka niisama jalutama. Avatud on lasteala, tuubirada, meeskonnaala, puult-puule rada ning jalutusrajad. Kõhukinnitust pakub Blücheri kohvik ning kasutada saab piknikuplatsi.

Nii kohvikus kui ka seiklusradadel järgime ikka 2+2 reeglit, mistõttu lubame ronijaid radadele sobivate viitaegadega.

Tere tulemast! 

#parksforhealth

Liitu meie uudistega

 

SEIKLUSPARK on avatud
L,P (teistel aegadel ettetellimisel)

Seikluspargi LASTEALA
E-P 12-18

BLÜCHERI kohvik on avatud
E-P 12-18

PUHKEMAJA on avatud aastaringselt

Lontova

OÜ TT Lontova
Reg.nr. 11598348
Laane 1, Kunda
+372 5360 6666
infolontova.ee

Siin on turvaline Lontova.ee

Leader

 

 

OÜ TT Lontova
Reg.nr. 11598348
Laane 1, Kunda
+372 5360 6666
info(ät)lontova.ee

| |